ПРОВІДНИК ТВОРЧОГО СТРУМУ :)

Проведена робота та решта Щастя Бути

07.10.2021 - Урок поезії у київській школі-гімназії №13

Що може зробити письменника щасливим? Коли діти кличуть на урок! Коли очі вчителя, яких вони зустрічають у школі, висяюють добротою і любов'ю до дітей, до свого предмету, до світу! Тоді душа зазнає глибокої радості буття, а серце підказує: ми на правильному шляху!Щиро дякую педагогу від Бога пані Ольга Ходацька за чудотворне поле ваших уроків, за відчуття поваги до письменника, яке Ви плекаєте в дітях! А діти які прекрасні: добрі, допитливі і кмітливі!Дякую спеціалізованій гімназії N13 за чуйний затишок для душі! І за чудову шкільну бібліотеку!

Ольга Ходацька, педагог:
"ТВОРЧА ВЗАЄМОДІЯ: ВЧИТЕЛЬ - ПИСЬМЕННИЦЯ - УЧНІ. 07.10.2021р. на уроці української літератури (література рідного краю) гостею учнів 6-Б і 7-Б класів гімназії-інтернату № 13 м. Києва була українська поетка ТЕТЯНА ЯРОВИЦИНА. Приємна розмова про рідну мову, людську душу, працю, гідність, милосердя, любов до тих місць, де народилися, повагу і шану до хлопців і дівчат, які нині захищають Україну від ворога, торкнулася серця кожного школяра. Неперевершеним і захоплюючим було читання віршів Тетяною Яровициною, а обговорення поезій перетворилося на великий полілог, в якому вирували позитивні емоції, радість, захоплення.Щиро дякую Т. Яровициній за творчу взаємодію, від імені учнів бажаю міцного здоров'я, надійного оберегу на кожен день, невичерпного джерела натхнення, крилатих мрій і їх здійснення!"Письменників називають інженерами людських душ. Те саме завдання по вихованню й навчанню молодого покоління стоїть і перед учителями, перед працівниками освіти. Отже, є всі підстави називати і їх такими ж інженерами. А таке звання чесна людина мусить виправдувати працею". (Петро Панч, письменник)." 

16.11.2019 - "ДУХИ ВОЛІ" від "ЗНАЙ НАШИХ" у Публічній бібліотеці імені Лесі Українки

В основу події лягли, як завжди, вірші українських класиків, чиє життя було принесене на вівтар Духу і Свободи, чиє слово береже Україну у віках, стаючи піснями і гімнами свободі. Звісно, серед них Тарас Шевченко, Василь Стус, Василь Симоненко, а ще - для багатьох нові і незнані поети-борці за Україну, автори повстанських пісень, старих та нинішніх - Роман Купчинський, Вадим Давидяк та інші. Захід був, як і зазвичай, г'рунтовний та натхненний. Добре, що всі ці хлопці, оборонці України, які взяли участь у заході, повернулися з війни. Добре, що написали книжки про свій Досвід Боронити. У Назара Розлуцького це "Нотатник мобілізованого" та "Прочани". в руках у Сергія Пантюка "Вірші з війни" (колективна збірка - 5 авторів, доля яких опалена війною), у Андрія Кириченка "Гільзи в кишені"... А ми з Дмитром Лунякою і Златою підтримували їх своїм мирним досвідом, своїми знаннями, своєю Любов'ю. Не знаю, як я опинилася серед поетів-захисників, мабуть, для контрасту до їхньої мужності, але мала за честь представити творчість Олени Теліги. Злата Біневич вразила виконанням вірша Марти Гай "Воля!"

14.11.2019 - "Життя в падолисті" та в Бібліотеці "Солом’янська"

"Саме такими словами хочеться розказати про тих людей, котрі прийшли до нас на зустріч. Наш гарний друг - логопед, викладач, а головне поет - Олександр Козинець, Тетяна Яровицина - тендітна жінка-поетеса чиї вірші можна слухати тільки затамувавши подих, Вікторія Шевель - людина котра не тільки пише для людей, а й лікує, Олександра Малаш - мовознавець, поетеса, бард, виступом якої можна заслухатись, адже має неймовірний голос. В бібліотеці було тепло не від того, що тепло, а від того, що кожен хто прийшов отримав моральне та духовне тепло яке випромінювали учасники вечора. Вірші, музика, спілкування - це те, що так необхідно нам усім." - це я цитую блог Бібліотеки "Солом’янська". А від себе скажу, що сьогодні мені пощастило познайомитися з прекрасною поетесою Вікторією Шевель та отримати книжку перекладів її віршів білоруською мовою "На підборах / На абцасах".

17.10.2019 - Весела зустріч Мишаська з дітками, які вперше потрапили до бібліотеки! Й одразу до Найцентральнішої книгозбірні Солом’янського району!

ФБ: "17 жовтня відбулися дитячі читання 📖з Тетяною Яровициною, поетесою і перекладачкою.📝Саме вона разом із Ігорем Рубцовим надали українського💙💛 звучання книжці В'ячеслава Купрієнка "Мишасько і розгардіяш". 🎶 Читаючи в ролях🐭🐹 історії про нового і тепер улюбленого🤗літературного героя Мишаська,🐭 тендітна пані Тетяна 💃на певний час перетворювалася на дитину🤸‍♂️, яка влаштовує розгардіяш,🐾💃 але... І вміє вгамувати не одну роту "петриків П'яточкиних"🐾 І коли один татусь передчасно забрав на заняття з англійської👨‍🎓 хлопчика у білій сорочечці, то малий так обурювався: " Чому треба вже йти! Там дуже весело.👱‍♂️🕺"

10.10.2019 - Мишаськовий десант у Бібліотеці імені Садріддіна Айні
Сьогодні я була "в ударі". А де ще побежжжкетуєжжж???
На роботі не можна, вдома теж, у школі теж ніяк, та й у транспорті якось не теє...
Тільки в бібліотеці!!! І лише у пречудовій компанії!

09.10.2019 - Незабутньо щира, світла, по-домашньому тепла шкільна зустріч у навчальному закладі І-ІІІ ступенів №119, що на Троєщині. Любов Василівна -- взірець вчителя солов'їної та чуйний класний керівник. Дітки її, п'ятикласники, -- цікаві, контактні, допитливі, привчені давати аргументовані відповіді: «Я (дієслово), тому що (аргумент)». Самоусвідомлення слухачів і відсутність бар'єрів у спілкуванні є дуже важливим для гостя. Тому все відбувалося весело та невимушено: трохи віршів та життєвих історій, трохи Мишаськового розгардіяшу! Отримала два важливих подарунка: книжку творів Лесі Українки та малюнки, намальовані просто на уроці: портрет Шевченка та моє зображення на повний зріст (особливо потішив підпис: «письмениця Києва» :) ) До таких співрозмовників хочеться повертатися!

06.10.2019 - Бібліотека імені Івана Котляревського, Сирець. "Симфонія у бібліотеці? Ну, знаєте! У такому випадку відносно невеликі книгозбірні створюють серйозну конкуренцію великим концертним залам. А слухачі приходять послухати не фонограму. Усе по чесному, тільки бібліотечний формат створюється поетами і виконавцями пісень. Зазвичай і авторами пісень є самі виконавці, це ж так зручно: поет може роками чекати, чи не помітить його творіння якийсь композитор? Чи заспіває співак? А тут - три в одному." Ігор Рубцов. Щодо мене, то довелося й дещо відійти від симфонії і нагадати глядачам про вимоги часу: мислити і більше не наступати на граблі. Страшенно рада побачити творчих побратимів, з якими сто років не бачилися!

28.09.2019 - Повстанські пісні SOLOв’їною у Музеї шістдесятництва

Українська культура невмируща! Щойно з події "Повстанські пісні SOLOв'їною". Це було дуже потужно!!! Дякую "Творчому сектору" та Музею шістдесятництва за міць українського духу! Люди, ви всі круті, затяті та емоційні кінестетики, без спалаху майже невловимі!

25.09.2019 - Урок української літератури у Школі № 148 імені Івана Багряного

Цієї середи з учнями 9-х класів Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №148 ім. Івана Багряного говорили про Україну, і трішки про поезію. Чудові діти. Допитливе яснооке майбутнє. Й ім'я у вчительки - Надія. Щиро дякую Мирославі Татарчук за запрошення!



12.09.2019 - Публічна бібліотека імені Лесі Українки, "Академія красного письменства"
В Академії красного письменства, заснованій істориком, художником, письменником, поетом, мислителем Анатолієм Горовим, як і годиться, розпочався новий навчальний рік. На перший тренінг після літньої перерви прибігли найсумлінніші. І я прийшла. Найперше - повчитися! Було дуууже цікаво! За тиждень чекають на усіх бажаючих, хто хоче покращити свої навички з написання художніх текстів

11.09.2019 - Бібліотека ім. О.Довженка, "Письменник кличе на урок"
Цього року маю щиру насолоду від спілкування з дітьми! Завжди мріяла покликати дітлахів на урок. Здійснилося!!!
Бібліотеки Солом'янського району рвуть шаблони, і це прекрасно!!! Дякую, що знайшли мені застосування.Поки я без роботи, можу здійснювати чужі й власні мрії. Що нам, чарівникам, варто?! :)
https://library-dovzhienka.blogspot.com/2019/09/blog-post_11.html