Відгуки: "Тендітна Сила"

Слово тим, хто допомагав організовувати презентації книжок,
був серед глядачів, або й просто читав книжку...

Осип Зінкевич, Голова "Смолоскипу" (2015 р.)

м. Балтимор, США

"Вірші Т. Яровициної читав з великою цікавістю і задоволенням. Вони інші й цікавіші, як вірші багатьох теперішніх молодих. Ми їх видамо, але щойно десь восени. Не надсилаю їх ані Ростиславу ані Ксьондзик. Вони дуже зайняті. Візьмемось до них щойно після Львівського форуму, якщо авторка захоче так довго чекати. Здоровіть і вітайте її від мене. На все добре, О. Зінкевич"

"ВАЖКО
...І як тепер - і Вам без України,
і Їй без Вас???
Бува, хоч зрідка вісточка долине чи гідний шанс...
З Долонь книжки - нестримні пташенята - злітали ввись...
Хотілось просто вдячно обійняти колись...
Бо серед них
й моя "Тендітна Сила". Бо Ви
розгледіли її й благословили
наприкінці життєвої глави." 
Т. Яровицина, на помин...

Галина Яблонська

м. Київ

* * *
Ти нас, Таню, піддурила.
Ти нас, Таню, підвела.
Прорекла: "Тендітна Сила"
Ти ж бо зовсім не така!
Ти як пломінь, ти як криця,
Ти як діючий вулкан!
Знаєш, люба, не годиться
так дурити хуторян!
Ми ж розслабились в надії
покупатись в сантиментах,
і полинути у мрії
на укрАїнський манер
тільки тут такі моменти,
хоч хапайсь за револьвер
і на ворога в атаку!
Але ж не готові ми ще
відірвати свою спину
та іти на бойовище,
там, де кров, де кулі свищуть...
Мабуть, Таню, так і треба,
щоби сплячих розбудити -
вибухай вулканом в небо!
Може, назву лиш змінити?"

Варвара, бібліотекар

м. Київ

"Прочитала "Тендітну силу", Тетяни Яровициної. Деякі вірші зупиняли погляд, так наче завмер дух - отак би не змогла - філігранна чуттєвість авторського бачення, світогляд через співпереживання, бажання захистити своїм своїм тендітним та незалежним словом." (Віта Гуцуляк, Київ)
"Читаю твою книжку, коли мені важко..."

Ірина Небеленчук

м. Кропивницький

"Вітаю всіх із такою подією. Поезія Тетянки навіть і не поезія. То - сум, біль, плач, глибоке переконання і віра в перемогу. То душа Українки, якій болить за свою країну. Поезія автора - це те, що буде бентежити не одну душу, це те, що буде жити довго, це те, до чого варто повертатися та нести у світ. Щасти Вам, друзі."

Бібліотека Імені Реріха:

Світлана Чернова

 м. Київ


"Перша презентація, за уже доброю традицією, - у нас, у Бібліотеці Реріха. "Тендітна сила" тендітної Тетяни Яровициної - лірика болю й надії, поезія, яка і пишеться, й читається серцем... Пишаємось і безмежно дякуємо!!! Поетично-мистецьке коло з друзів, однодумців та прихильників творчості Тетяни Яровициної змусило ще раз замислитися нас всіх над своєю громадянською позицією в цей нелегкий історичний час для України. Такі вірші мають бути в шкільній програмі тому, що вчать на Українця!"

Публічна Бібліотека імені Лесі Українки м. Києва:

Ольга Романюк

м. Київ

"Її поезія ніжна і тендітна як сама авторка, і водночас глибока, потужна і емоційна. Коли слухала, періодично ловила себе на думці, що ось про це краще не скажеш, адже своїм поетичним словом поцілила у саме серце. Дякую щиро, пані Тетяно Тетяна Яровицина за чудовий вечір, за збірку Ваших поезій, за душевне спілкування. І за усі Ваші добрі справи низький Вам уклін."

Володимир Патола, учасник АТО

"Прикордонник України" від 16.06.2017

"...Власне, Таня живе, як і пише. Це тендітна і дуже скромна жінка, але її
сили духу та характеру вистачає і на сім'ю, і на роботу, а також на те, щоб згуртувати навколо себе цілу плеяду яскравих митців сучасної української поезії й музики, а ще на волонтерську діяльність і на дуже багато інших речей. Під час презентації в залі не було вільного місця. Зібралися друзі, близькі автора, однодумці та поціновувачі літератури, ветерани і батьки військовослужбовців, які зараз захищають Україну в зоні АТО. Були серед присутніх і прикордонники. Бойовий офіцер, волонтер, автор і виконавець пісень В'ячеслав Купрієнко, який уже третій рік постійно дає концерти на передовій, виконав декілька пісень на вірші Тетяни. Ці твори уже давно підтримують хлопців в окопах та на позиціях, а тепер вони увіковічнені ще й у книзі."

Лідія Корсун

Журналіст, США, Нью-Йорк

"В захваті від твого монологу в день народження. Підтвердження таланту і глибини твоєї Особистості. Бо ти є нею. Причому талант такий всесторонній, що рідко кому дається. Особливо жінці. А ти - красива і розумна, Тендітна, Жіночна і Сильна. Вразлива і відчайдушна в переконаннях. Характер - сталевий! А з ним тобі і легше, бо є звідкіля черпати сили для подолань. І в той же час важче, бо скоріше виснажуєшся в такій життєвій напрузі. Зате життя - на повну катушку!

Поетичний талант в сполученні з твоїм громадським темпераментом та якоюсь особливо чуттєвою любов'ю до України породжує ті слова та поеми, від яких отороп бере: як можна сказати про відоме так, що ніби чуєш вперше!

Подарований тобою збірник (дякую!) кожним віршем підтверджує це здивування. Тому і рими твої стають піснями. В бібліотеці Достоєвського вразила своєю багатогранністю: автор-розповідач і акторка, модератор і доповідач... Людина, яка глибоко бачить та цінує таланти інших. Щедре, глибоке, захоплене цінування. Ніжна мама з донькою-подругою..."

Стас Герасименко, учасник АТО

м.Павлоград

"Вже вдруге почав перечитувати Ваші вірші, збірку що подарували. Надихає, втішає. Дякую до неба"

Михайло Орлюк

актор, громадський діяч, Київщина

Тетяна Яровицина належить до тих рідкісних особистостей, на безкорисливому подвижництві яких тримається небо національної культури України

Тетяна Череп-Пероганич

поетеса, громадська діячка, м. Київ

"Танечко, тебе слухати одне задоволення, як і читати. На вихідні була з книгою - тепер думаю - звідки у тебе й справді така сила. Вона ж в кожному слові Поета - щирого, справжнього, самовідданого. Дякую!!! Я й правда під враженням! Тут і говорити нічого не треба - хай народжуються нові твори і хай буде у них багато-багато читачів! Спеченого тобою пирога не спробувала - треба повторити)))" 

Віталій Савчук

смт Новгородка Кіровоградської обл.

"День почався з радісної події! Щойно отримав свій примірничок "Тендітної сили", автором якої є шанована мною дуже Тетянка Яровицина! Що можу додати? Ледве відкрив збірочку, як опинився десь на 15-16 сторінці... навіть не помітив, як прочитав їх! Як би не відволікли, то був би значно далі! Дякую щиро Тані за турботу і її тендітно-сильну творчість, за енергію, за небайдужість, за надлюдську працездатність і за щире серце УКРАЇНКИ!"

В'ячеслав Купрієнко

м. Київ

"Поетичне поле «Україна».
11 червня 2017 року в бібліотеці ім. М. Реріха відбулася презентація поетичної збірки «Тендітна сила» Тетяни Яровициної.
Щоправда, ця подія зовсім не в'яжеться зі словом «презентація», бо від нього трохи відгонить шоу та гламуром. А всього цього не було - взагалі. А що ж було? Було приємне, зворушливе знайомство з тихою, сильною поетичною стихією, якій із радістю підкоряєшся. Яровицинська стихія - це не романтичний, безхмарний політ десь там, за обрієм. Це впевнений поступ босими ногами по землі - по своїй українській землі - саме зараз, саме тут. Це підручник навчання на українця (тут Тетяна усміхнеться). Ну добре, хай не підручник - ліхтарик. Хоча сама вона буквально каже: «Навчаюсь на українку», і своєю «Тендітною силою» світить нам відкритим серцем та відкритими долонями пропонує - беріть, люди!
Будь-яке поле - електричне, ромашкове чи поетичне - працює за єдиними законами буття. Воно виникає там, де є певна кількість вільних електронів, ромашок, або людей з живими серцями. Звісно, ще потрібен генератор простору, ім'я йому Поет. Людство збилося з ніг в пошуках сенсу поезії, а його, на мою думку, немає. От навіщо ромашковому полю сенс? Електричному полю взагалі байдуже. Отже сенсу немає, але є магія! Магія поетичного поля гартує дух воїна, тримає материнський біль, дарує дітлахам надію, окриляє закоханих. Поетичне поле є не видимим і майже не чутним, бо голос поезії - тихий, але воно випромінює оті людські закони, на яких побудований Всесвіт людства.
Вчора ми були під приємною владою Всесвіту, який створила Тетянина Тендітна сила (саме так - без лапок!) Цікаво, що її Всесвіт - це не тільки власна поезія, а й вірші класиків та друзів. Вражає щедрість, яку випромінює Тетяна, на противагу усім егоїстичним хворобам, на які хворіють чи не всі творці. Мабуть, тому в бібліотеці була затишна, домашня атмосфера, яка буває на кухні у гостинної господині, що пригощає своїм, тільки-но з печі - пирогом. Начинка у пирога - біль, сум, віра, любов, усмішка, сльози, іронія, надія... одним словом - Україна. Всім того пирога вистачило - ще й понесли по шматочку з собою поділитися з ближніми."

Ігор Рубцов

м. Київ

"Яка сила у віршованих роздумів тендітної жінки? Така, як назва книжки. Я майже
погоджуюся, та тільки увага, прикута до процесу створення збірки, до її видання, вже була фактом, що цьому суперечив. Також і вщерть заповнена зала бібліотеки імені Реріха у Солом'янському районі столиці - результат сили тяжіння до слова від Тетяни Яровициної. З різних куточків міста, і не тільки з Київа, підтягнулися шанувальники. Разом із нами, слухачами, відсвяткували народження книжки Народна артистка України Галина Гілярівна Яблонська; автор-виконавець В'ячеслав Купрієнко - безпосередній учасник понад двохсот концертів на передовій; володарка чарівного і потужнього голосу Юлія Вітранюк; самобутній і відомий багатьом декламатор Михайло Андрійович Орлюк; його молодий послідовник, талановитий і обдарований талантом читати вірші школяр Микита Чуканов; захисник-прикордонник і поет Володимир Патола. Ледве помістилися Таніни друзі і я помічаю, що з часом їх стає більше, адже її поезії варті уваги, як я й попереджав у поширеннях анонсу заходу.

Що ж? Хто знайшов час, той і збагатився тендітною, але непереможною силою, здатною наповнити міццю небайдужу до життя нації людину. Перебравши ліміт часу, гості не відчули неприязні з боку гостинних співробітників бібліотеки і таки здійснили товариське чаювання з надією бути запрошеними ще не раз і не два. На згадку - кілька пам'ятних світлин і хай кортить тим, хто мав час, та полінувався прийти."

Бібліотекарі Плужного

с. Плужне Ізяславського р-ну, Хельниччина

"Пишаємось особистим знайомством і можливістю спілкування та співпраці з талановитою, неординарною поетесою України. Щиро дякуємо за нову книгу, приймаємо її з радістю та з насолодою поринаємо у світ Вашої яскравої особистості. Зичимо міцного здоров'я, нових поетичних вершин. Творчого Вам неспокою, жіночого щастя, Божий оберіг і Боже благословіння нехай буде з Вами. З повагою колектив Плужненського ПАЛ"

Тамара Захарченко

Бібліотекарка, м. Київ

"Переді мною збірка поезій Тетяна Яровицина «Тендітна сила».
Скільки правди, добра, філософії життя цієї, дійсно, тендітної і вродливої поетки в її поезіях. І як проникливо й чесно «навчаюся на українку». У Тетяни є чому повчитися, вона може вдарити під дих своєю правдою так, що стане соромно й прикро за своє поверхневе ставлення до святинь «Просто вдіти вишиванку - то пусте... Хай ділами з осереддя проросте». Читаючи її поезії розумієш, як поетка переймається долею України. Слова не награні, вони живі, щемливі й болючі, разом з тим дуже щирі; і це відчувається по всьому. Не пафос, а відчуття, пульс її життя переливається в творчість - все є. Іноді досить жорстко «Хіба під сонцем тих лишати варто, хто марно тягне сили у землі?» Аж морозом обдало від цих рядків, а й на правду, чи ж не марно ми тягнемо ті сили?
Вона пише про те, чим живе її серце, а обирати теми вона вміє. Хоча іноді складається враження, що ці теми-рядки обирають її самі «Земля багата єдністю людей. Єднай - добром. Люби. І скрут не бійся.» Дякую, пані Тетяно."

Олена Трубенкова

м.Київ

Судьба познакомила нас при весьма не лучших обстоятельствах. В больнице. Но мы оказались внутренне близки, идейно одинаково направлены и поддержали друг друга в тот непростой момент. О чем только не рассуждали ночами в палате! Человек оказался безгранично добрый, неравнодушный во всем! И вот в воскресенье этот талантливейший автор Тетяна Яровицина пригласила меня на презентацию книги своих поэзий. Они невероятны, тут ничего не скажешь - читать надо! Приятно оказаться гостем на таком празднике"

Юлія

м. Київ

"Тань, думаю, ты сама прекрасно знаешь, что гугл и иже с ним сейчас подтвердят в мове любое го..но, никто не знает, как правильно. Но есть еще чувство языка, его мелодичность. И этого у тебя нету. Твой укровыпендреж сгубил в тебе поэта и породил фанатика. Я все жду, жду хорошего стиха.. Как "у кого колокольно болит в груди" или "ребра жесткости", но увы... "Шестидесятники" от слова "шестидесятий" по счету. А то, что ты мне даешь сродни "штрикавкам" и "нацюцюрникам". Извини. Наверное, мне стоит отписаться и больше не ждать"

Ірина Соколова

м.Київ

Шановна Тетяночко, Ваша книга «Тендітна Сила» - це правда життя. Вона - захоплює, стимулює, дивує, цікавить. Читаю "порціями" і насолоджуюсь чудовою поетикою! Спасибі Вам!