Перша презентація "Тендітної Сили" у Бібліотеці ім. М.Реріха

11.06.2017

Перша презентація відбулася! Схвальні відгуки від глядачів і учасників дійства вже є. Це ж треба, які вони різні)))

Бібліотека Імені Реріха:

"Перша презентація, за уже доброю традицією, - у нас, у Бібліотеці Реріха."Тендітна сила" тендітної Тетяни Яровициної - лірика болю й надії, поезія, яка і пишеться, й читається серцем... Пишаємось і безмежно дякуємо!!! Поетично-мистецьке коло з друзів, однодумців та прихильників творчості Тетяни Яровициної змусило ще раз замислитися нас всіх над своєю громадянською позицією в цей нелегкий історичний час для України. Такі вірші мають бути в шкільній програмі тому, що вчать на Українця!"

Але спершу хочу подякувати тим людям, завдяки яким ця книжка народилася на світ.

З усього серця дякую пану Осипу Зінкевичу, очільнику Українського незалежного видавництва "Смолоскип", який, мешкаючи далеко за межами своєї Батьківщини, робить для неї невимовно багато! Тоді як багато українських видавництв віддають перевагу комерційній складовій та випуску бестселерів, "Смолоскип" вперто продовжує зберігати для нащадків багатющу спадщину українського народу! В цьому йому допомагають колеги по видавництву, яким теж мої уклін і шана, - зокрема Наталії Патолі. Вона не тільки сестра прекрасного поета-прикордонника Володимира Патоли, чия збірка "ГРАНЬ" стала лауреатом молодіжного конкурсу "Смолоскипа" у 2016 р., а ще й тонка, чутлива душа, яка вболіває за інших, і, попри те, - коректний і мудрий фахівець своєї справи! Дякую Вам, Володько, і Наталочко, за вашу надзвичайну небайдужість, сумлінність, скромність і справжність! Ну й трішечки за те, що зробили мене щасливою... /До речі, Наталю я вперше побачила і, нарешті, змогла обійняти саме тут, на презентації!))/ А Володьчині вірші із задоволенням читала поряд зі своїми. І читала би ще, якби не потужна когорта творців, які прийшли мене підтримати!

Друга людина, якій я хочу подякувати, - це прекрасна художниця з Іспанії Неля Ульянич-Пінчук, яка намалювала портрет Тендітної Сили... А також її рідним, які делегацією в 5 чоловік відвідали нашу зустріч (ой, не всі українці можуть похвалитися такою ріднотою!) Рідний брат Нелі Анатолій Ульянич з дружиною Галиною мали змогу отримати нагороду, яку виборола сестра в ІІ Міжнародному проекті-конкурсі "Тарас Шевченко єднає народи", що нещодавно добіг кінця.

  Але повернімося до відгуків...

"Яка сила у віршованих роздумів тендітної жінки?

Така, як назва книжки. Я майже погоджуюся, та тільки увага, прикута до процесу створення збірки, до її видання, вже була фактом, що цьому суперечив. Також і вщерть заповнена зала бібліотеки імені Реріха у Солом'янському районі столиці - результат сили тяжіння до слова від Тетяни Яровициної. З різних куточків міста, і не тільки з Київа, підтягнулися шанувальники. Разом із нами, слухачами, відсвяткували народження книжки Народна артистка України Галина Гілярівна Яблонська; автор-виконавець В'ячеслав Купрієнко - безпосередній учасник понад двохсот концертів на передовій; володарка чарівного і потужнього голосу Юлія Вітранюк; самобутній і відомий багатьом декламатор Михайло Андрійович Орлюк; його молодий послідовник, талановитий і обдарований талантом читати вірші школяр Микита Чуканов; захисник-прикордонник і поет Володимир Патола. Ледве помістилися Таніні друзі і я помічаю, що з часом їх стає більше, адже її поезії варті уваги, як я й попереджав у поширеннях анонсу заходу. Що ж? Хто знайшов час, той і збагатився тендітною, але непереможною силою, здатною наповнити міццю небайдужу до життя нації людину. Перебравши ліміт часу, гості не відчули неприязні з боку гостинних співробітників бібліотеки і таки здійснили товариське чаювання з надією бути запрошеними ще не раз і не два. На згадку - кілька пам'ятних світлин і хай кортить тим, хто мав час, та полінувався прийти." (Ігор Рубцов)

НАШ СПІЛЬНИЙ ВІДЕОПРИВІТ ДЛЯ ТИХ, КОГО МОЖНА ОБІЙНЯТИ ЛИШЕ СЛОВОМ: 

 "Поетичне поле «Україна»

"11 червня у бібліотеці ім. М. Реріха відбулася презентація поетичної збірки «Тендітна сила» Тетяни Яровициної. Щоправда, ця подія зовсім не в'яжеться зі словом «презентація», бо від нього трохи відгонить шоу та гламуром. А всього цього не було - взагалі. А що ж було? Було приємне, зворушливе знайомство з тихою, сильною поетичною стихією, якій із радістю підкоряєшся. Яровицинська стихія - це не романтичний, безхмарний політ десь там, за обрієм. Це впевнений поступ босими ногами по землі - по своїй українській землі - саме зараз, саме тут. Це підручник навчання на українця (тут Тетяна усміхнеться). Ну добре, хай не підручник - ліхтарик. Хоча сама вона буквально каже: «Навчаюсь на українку», і своєю «Тендітною силою» світить нам відкритим серцем та відкритими долонями пропонує - беріть, люди! Будь-яке поле - електричне, ромашкове чи поетичне - працює за єдиними законами буття. Воно виникає там, де є певна кількість вільних електронів, ромашок, або людей з живими серцями. Звісно, ще потрібен генератор простору, ім'я йому Поет. Людство збилося з ніг в пошуках сенсу поезії, а його, на мою думку, немає. От навіщо ромашковому полю сенс? Електричному полю взагалі байдуже. Отже сенсу немає, але є магія! Магія поетичного поля гартує дух воїна, тримає материнський біль, дарує дітлахам надію, окриляє закоханих. Поетичне поле є не видимим і майже не чутним, бо голос поезії - тихий, але воно випромінює оті людські закони, на яких побудований Всесвіт людства. Вчора ми були під приємною владою Всесвіту, який створила Тетянина Тендітна сила (саме так - без лапок!) Цікаво, що її Всесвіт - це не тільки власна поезія, а й вірші класиків та друзів. Вражає щедрість, яку випромінює Тетяна, на противагу усім егоїстичним хворобам, на які хворіють чи не всі творці. Мабуть, тому в бібліотеці була затишна, домашня атмосфера, яка буває на кухні у гостинної господині, що пригощає своїм, тільки-но з печі - пирогом. Начинка у пирога - біль, сум, віра, любов, усмішка, сльози, іронія, надія... одним словом - Україна. Всім того пирога вистачило - ще й понесли по шматочку з собою поділитися з ближніми." (В'ячеслав Купрієнко)

Ти нас, Таню, піддурила.
Ти нас, Таню, підвела.
Прорекла: "Тендітна Сила..."
Ти ж бо зовсім не така!
Ти як пломінь, ти як криця,
Ти як діючий вулкан!
Знаєш, люба, не годиться
так дурити хуторян!
Ми ж розслабились в надії
покупатись в сантиментах,
і полинути у мрії
на укрАїнський манер.
Тільки тут такі моменти,
хоч хапайсь за револьвер
і на ворога в атаку!
Але ж не готові ми ще
відірвати свою спину
та іти на бойовище,
там, де кров, де кулі свищуть...
Мабуть, Таню, так і треба,
щоби сплячих розбудити -
вибухай вулканом в небо!
Може, назву лиш змінити?
(Галина Яблонська)

"Судьба познакомила нас весьма при не самых лучших обстоятельствах. В больнице. Но мы оказались внутренне близки, идейно одинаково направлены и поддержали друг друга в тот непростой момент. О чем только не рассуждали ночами в палате! Человек оказался безгранично добрый, неравнодушный во всем! И вот в воскресенье этот талантливейший автор Тетяна Яровицина пригласила меня на презентацию книги своих поэзий. Они невероятны, тут ничего не скажешь - читать надо! Приятно оказаться гостем на таком празднике" (Alena Trubenkova)

"Вітаю всіх із такою подією. Поезія Тетянки навіть і не поезія. То - сум, біль, плач, глибоке переконання і віра в перемогу. То душа Українки, якій болить за свою країну. Поезія автора - це те, що буде бентежити не одну душу, це те, що буде жити довго, це те, до чого варто повертатися та нести у світ. Щасти Вам, друзі." (Ірина Небеленчук)