"Тендітна Сила" в Національній бібліотеці імені Ярослава Мудрого

21.11.2017

Одного дня пролунав телефонний дзвоник. Вчувши рідний голос Лариси Совершенної, співробітниці Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого, та її пропозицію провести презентацію моєї книжки "Тендітна Сила" (ще й такої вирішальної для моєї Країни дати - у День Гідності та Свободи), я напружилася, подякувала за Довіру і... радо погодилася. Проте з одним "але": це буде не просто презентація книжки. Це буде традиційний концерт команди НЕПЕРЕМОЖНИХ. 28-й благодійний концерт до Дня Гідності та Свободи. Розумієте, яка справа... До Революції Гідності цих людей коло мене не було. Просто не могло бути. А тепер вони поряд. І я ними пишаюся. І свідома того, що разом ми сильніші. Тим часом Революція Гідності в наших головах, душах і серцях триває... а цивілізаційна прірва між нами нинішніми й колишніми росте і ширшає.

...Ось і справдився наш задум. Поки я боролася з певними невеселими особистими обставинами, Бібліотека доклала максимум зусиль до того, аби зустріч наша відбулася урочисто, по-родинному невимушено і ефективно водночас. Афіші, анонси, заставки, плакати... А головне - Відчуття Ліктя, Небайдужі Люди і Допомога! Саме з цього починалася Революція Гідності.

Знаючи відповідальність господинь Літературно-музичної вітальні Бібліотеки Лариси Сергіївни Совершенної та Олени Дмитрівни Погонець, я навіть не хвилювалася з цього приводу. Це і є показник нашої єдності і взаємної приязні.Тепер слово учасникам і глядачам того, що вийшло.

В'ячеслав Купрієнко, автор проекту НЕПЕРЕМОЖНІ:

"Укотре ми зібралися задля допомоги нашим захисникам. Цього разу ми збирали кошти для лікування за кордоном Олександра ОСІПОВА.

Наш Побратим Олександр Осіпов, голова Відокремленого підрозділу "Всеукраїнська спілка учасників бойових дій в АТО "Побратими України" в м. Знам'янка та Знаменському районі Кіровоградської області потребує допомоги. В 2014 році, коли в Україну прийшла війна, Сашко пішов боронити її від російського агресора, отримав поранення під Савур-Могилою. Зараз Сашко сам не ходить, почалися важкі ускладнення, страшні болі. Наразі вирішується питання про обстеження за кордоном, яке потребує значних коштів. Зараз він лежить в паліативному відділенні нейрохірургії Центрального військового шпиталю у Києві. З волонтером Альоною
Щиро дякую усім небайдужим, хто зібрався у гостинній залі Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого.
Саме в цих стінах відбулася наша перша зустріч у вересні 2014-го. Сьогодні тут ми провели наш 28-й концерт.Дякую усім хто виходив на сцену зі своїм словом та піснями. Зустріч видалася відвертою та щемною. Цього разу на сцені зустрілися 4 (!!!) покоління України! Насамперед це наша мудра, талановита та невгамовна Народна артистка України Галина Яблонська, потім, мабуть, моя черга - як за віком))), далі йдуть дві талановиті поетичні надії України - Тетяна Яровицина
та Юлія Бережко-Камінська. І останнім у нашій творчій шерензі був яскравий юний декламатор з Луганщини Микита Чуканов! Він просто скорив усіх присутніх!
На зустрічі були презентовані поетичні збірки «Тендітна сила» Тетяни Яровициної, «Пошепки і вголос» Юлії Бережко-Камінської та мій музичний альбом «Соняхи».
Дуже сподобався глядачам завершальний акорд заходу - показ кліпу «Нас чекають» під моє живе виконання. Дякую Тетяні Яровициній за чудовий вірш, та Євгенію Сосновському за магічні світлини прифронтового Маріуполя. Усі зібрані гроші (6081 грн) було переведено на картку батька Сашка - Осіпова Сергія Івановича 4149 4393 9231 6240. Сергій Іванович отримання підтвердив. Скрин перерахунку коштів додається. Запрошую усіх долучитися до цієї допомоги!"


Ігор Рубцов, опора проекту НЕПЕРЕМОЖНІ

"Вони хоча і творчі, і мають що запропонувати у вигляді книжок, аудіоальбомів, живого спілкування (на цьому також дехто примудряється заробляти), однак не переймаються меркантильними мотивами. Сьогодні, нині потребує допомоги поранений боєць, який перебуває на лікуванні в одному з госпіталів Києва. Його звати Олександр Осіпов. Оскільки більша частина нас щось робить, перебуваючи на значному віддаленні від війни, а він проходить випробування болем, елементарна вдячність за наші можливості ціною здоров'я і життя наших захисників може бути виявлена у різний спосіб.

Дві прекрасні поетеси презентували свої книжки: Тетяна ЯРОВИЦИНА збірку Тендітна сила", а Юлія БЕРЕЖКО-КАМІНСЬКА збірку "Пошепки і вголос". Абсолютно різні творчо, вони мають спільну рису - бачити в простих речах суть життя і висловлювати у словах, що можна порівняти з ювелірними прикрасами. Власне, частина зібраної суми і є неотриманий ними заслужений гонорар. Також і автор-виконавець В'ячеслав КУПРІЄНКО: не пам'ятаю випадків, коли він виходив до публіки з порожніми руками. І цього разу було представлено альбом пісень "Соняхи".

Не оминула увагою і вкотре підтримала своєю участю народна артистка України Галина Гілярівна ЯБЛОНСЬКА. Знаєте, як буває, коли ідеш почути таких майстрів?
Не знаєш, чи сміятимешся, чи плакатимеш, бо у їхній владі викликати ці емоції, причому в одному виступі.Михайло Орлюк та Олеся Кривопиша, волонтери від громадськості.

Нарешті, скажу про наймолодшого учасника зустрічі - декламатор віршів вельми юного віку з Луганська, обдарований відчуттям слова, здатністю висловитись так, як лиш можуть досвідчені майстри сцени. Микита ЧУКАНОВ - колись він має стати відомим в Україні.

Якщо є бажання і можливість, долучайтесь до акції команди "Непереможних". Багато добрих справ зроблено вами і при тому зроблено тихо. Дякую!"

Наталія Лисиченко, неодноразова учасниця проекту:

"Дорогі мої Непереможні, чудові волонтери організатори проекту "Непереможні" Славо, Тетяно і вся маленька команда Великих Людей! Вітаю вас з ще одним із багатьох десятків ваших чудових і важливих благодійних концертів за ці роки війни! Дякую за вашу натхненну роботу і творчість! Кожен такий концерт і збір коштів дає ще одну надію на одужання ще одному нашому захиснику! На жаль, не встигла вчора хоч на кінець концерту підбігти. Але підтримаю Сашка на картку. Всім здоров'я! "

Дякую всім Вам, Люди! А Вам, Творчі мої Друзі - Галина Яблонська, Юлія Бережко-Камінська та Микита Чуканов - особиста моя подяка за високу творчу планку! Сашко, Одужуй! Віримо, що в тебе буде все добре!

Дякує вам усім і наш Сашко Осіпов.
"Дуже Вам вдячний!! За підтримку! Для мене в даний час це дуже багато значить. Навіть добре слово дає мені невеличкий поштовх для одужання!"